Om man äter en efterrätt varje vecka och vi delar upp det så man äter den billiga moussen en gång och den lyxiga moussen en gång. Alltså blir det varannan vecka. Så kommer kostnaden att bli för en månad:
2,78 * 2 = 5,6 kr
6,7 * 2 = 13,5 kr
Totalt: 19,1 kr för en månad. Billigt tycker jag!
Det var 1357 kr kvar till efterrätter, lunchar och middagar efter mellanmål och efterrätt. Om man följer detta så är det nu cirka 1337 kr kvar till lunchar och middagar.
Inga kommentarer:
Skicka en kommentar